kargo kampanyası
productImages
Ürün Adı
productStockCodes
dealerPrice
No Product Page Image

Ürün Bulunamadı


Kriko Nedir Ne işe Yarar ?
Kriko elle taşınması mümkün olmayan ağır yükleri kaldırmak için kullanılan bir alettir. Araba lastiğini değiştirmek için sık sık kullanılır. Kaldıraç ve çıkrık gibi basit makine sistemiyle çalışan bu ürün sayesinde büyük ve geniş hacimli nesneleri oldukları yerden yukarıya kaldırabilirsiniz.
Büyük yükleri krikonun özelliğine göre istenilen yüksekliğe kaldırılması mümkündür. Elle kaldırması zor ve büyük eşyaların kaldırılması için krikolar çok faydalıdır. Özelliği sayesinde kolayca büyük ve ağır hacimli eşyaları ve yükleri kaldırabilirsiniz. Üstelik hiçbir emek sarf etmeden bunu krikonun özelliği sayesinde yorulmadan yapabilirsiniz. Hidrolik kuvvetin desteği ile birlikte pompalarda kullanılan bu süreç günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Hidrolik krikolar günümüzde farklı özelliklerle karşımıza çıkıyor ve çok ağır yüklerin kaldırılmasında sizlere hızlı ve etkili bir kullanım imkanı sunar. 
 
Mekanik Kriko Çeşitleri Nelerdir?
  • Vidalı kriko modellerini incelediğimizde, bir tona kadar yük taşıdıklarını görmekteyiz. Emniyetli olan bu modeller, kaldırdığı yükü istenildiği havada tutma özelliğine de sahiptir. Bir levye yardımı ile ve anahtar kontrol edilen bu krikolar son derece kolay ve kullanışlıdır. 
  • Oto krikoları, dişli bir çubuk özelliği hareketinde bir çubuk bir diş mesafesi ağırlığı yukarıya taşıyan özelliklere sahiptir. Kol serbest kaldığında ise tırnak dişi tutar ve istenildiğinde tırnak boşa çıkarılarak havadan ağırlık aşağıya indirilir. Oto kriko kapasitesi yirmi beş ton ağırlıkları kaldırma özelliğine sahiptir.
  • Hidrolik krikolar ise iki farklı silindir ile çalışmaktadır. Küçük çaplı silindir az bir kuvvet ile çalışmaktadır. Silindir içinde yer alan sıvıda ki basınç büyük silindirin pistonuna giderek üzerindeki yükü yukarı kaldırır. Kaldırılan yük geri indirildiğinde ise bir kapağın açılmasıyla sıvı deposuna alınır ve yük aşağıya indirilir. 
Kullanım Yerlerine Göre Kriko Ekipmanları ve Çeşitleri Ucuz ve Kaliteli Kaynak Tam Akülü Yük Kaldırma Ekipmanları
Uygun fiyatlı garantili ve hızlı gönderim güvenli alışveriş sayesinde siz değerli müşterilerimize kaliteyi en uygun fiyatlara sunuyoruz.Her bütçeye göre kaliteli; 
Pehlivan KrikolarŞişe Krikolar,Araba Krikoları,Garaj Ekipmanları,Kriko Standları ve 100 lerce ürünü yollabana.com adresimizden güvenli bir şekilde sipariş verebilirsiniz.